Jutri začetek Euro Cupa

Jutri začetek Euro Cupa

Po letu 2020 se v POB Kranj spet vrača vrhunski klubski vaterpolo, saj bomo od četrtka do nedelje gostili kvalifikacijsko skupino C za nastop v evropskem pokalu LEN.

Že po žrebu v Splitu se je pojavila ideja, da bi v pokalu LEN pravzaprav igrala reprezentanca Slovenije, ki bi sicer igrala za Triglav. Fantje bodo tako imeli na evropskih tekmah pomoč s strani slovenskih klubov – Calcit Waterpola, Ljubljane Slovan in mariborskega Branika.

V lanski sezoni je pokal LEN osvojila španska ekipa Sabadell, ki bo s posebnim povabilom v letošnji sezoni igrala v ligi prvakov. Najboljše štiri ekipe iz vsake skupine se bodo uvrstile v naslednji krog, peto in šesto moštvo v svojih skupinah pa bosta sezono lahko nadaljevali v novoustanovljenem pokalu LEN Challenger.

Spored vseh tekem: LEN EURO Cup Kranj Competition Schedule Final.20220928 (1)

Rezultate vseh tekem boste lahko spremljali na naših klubskih straneh. Prenos vseh tekem bo na TržičTV, našem YT in FB, ter na spletni strani v zavihku Tekme – LEN Euro Cup.